top of page

У КРАЮ ЦАЦИКИ І СІРТАКІ

Час:  20 жовтня – 3 листопада 2006 року
Маршрут: Київ – Heraklion (авіапереліт) – Agia Nikolaos –Santorini – Preveli – Almirida – Elafonissi – Kissamos – Chania – Panormo – Athena (авіапереліт) – Meteori – Delfi – Olimpia – Mikenes – Athena – Київ (авіапереліт).

Пробіг по Криту – 1100 км, по континентальній Греції – 1385 км

map_greece2006.gif

     Змішаний режим весняної іспанської подорожі (літак-поїзд-автомобіль) нам настільки припав до душі, що восени того ж року ми зважились на ще одну схожу подорож – до Греції.
    Це був вже наш третій «підхід» до цієї країни. Перший раз ми хотіли їхати своєю машиною, але досить серйозною перешкодою стали тривалий «під'їзд» до Греції (або через Румунію й Болгарію з їх розбитими дорогами, або через Туреччину) та небажання бити машину по неєвропейських вибоїнах. Іншого разу завадила невизначеність з автопрокатом в Греції (ще пару років тому для нас, громадян України, взяти напрокат автомобіль в Афінах було проблематично – всі боялися «автовикрадачів» з Болгарії і колишнього соцтабору).

     Але, Бог трійцю любить, і ми вирішили пробувати щастя ще раз. Сили і час, витрачені нами на підготовку двох попередніх «віртуальних» поїздок не пропали дарма – ми зрозуміли, що саме ми хотіли б подивитися. Тим паче, що Оксана вже бувала в Греції раніше (правда, тільки в її континентальній частині) і ми мали змогу, спираючись на її особисті враження, додатково підкоригувати маршрут.

     Греція – країна специфічна. Велика кількість туристичних об'єктів і просто привабливих місць (чого варті, наприклад, гори Олімп або Парнас, долина Арголіди, Спарта, Мікени і т.і.) затуляє той простий факт, що в цілому її ландшафт доволі кам'янистий, скупий на кольори, а клімат досить посушливий. Інша справа – море, затоки і острови. Там все навпаки. Але як це все побачити без катера, човна або яхти? 

 

     Питання не таке смішне, як може здатись на перший погляд. Маючи у запасі всього пару тижнів, нам не хотілось витрачати час на поромні переправи, оскільки поромне сполучення між грецькими островами неспішне і не дуже регулярне (можливі навіть випадки відміни рейсів через відсутності бажання у команди сьогодні виходити).

     Тому поступово вимальовувався наступний маршрут подорожі: з Києва через Афіни літаком на Крит, де пробути днів десять, в ці ж дні включалася добова поїздка на Санторіні (оскільки це не просто один з островів, а найкрасивіший острів), а потім чотири дні - на поїздки континентальною Грецією.

Map-Kriti2006.gif
Крит

1-й день. Київ – Heraklion – Agia Nikolaos.

     Летіли з Києва звичайним рейсовим літаком, оскільки чартери на Крит закінчилися 6 жовтня. Ми свідомо йшли на збільшення вартості авіаквитків (всього лише на $200 за два квитки), оскільки хотіли уникнути туристичних натовпів і насолодиться мертвим сезоном. Що нам і вдалося: народу практично ніде не було, а одночасно впали ціни на все!
    Перед від'їздом нам подзвонили по черзі практично всі друзі, родичі й знайомі щоб повідомити що щойно по телевізору показували що на Криті стихійні лиха (буревії, дощі, повені) і що всі готелі на побережжі зруйновані і залиті водою. Але міняти вже нічого не хотілось. Полетіли!!

000d.jpg

     Іракліон зустрів нас СОНЕМ, ТЕПЛОМ і СПОКОЄМ! Беремо напрокат машину через Elite car  і, розпитавши менеджера, з'ясовуємо що ТБ як завжди дещо перебільшило. Дощі і локальний вихід води з берегів були тільки в одному місці – в Ханьї, але й там всі наслідки мають бути ліквідовані протягом 4-5 днів. І цей прогноз, як не дивно, виявився правдою!
    Деякі спостереження щодо греків: греки - народ південний, експресивний і емоційний. Еллінське телебачення від них не відстає. Вже під час поїздки, дивлячись репортажі і чекаючи прогнозу погоди, ми переконалися, що навіть незначна подія, наприклад, падіння яблук від буревію в одному саду площею не більше 1,5 га, подається журналістами так, що його легко можна переплутати із загибеллю Атлантиди.
    Друга важлива особливість греків – їхня щира гостинність, що абсолютно природно поєднується з бажанням поторгуватись з гостем. Торгуватися завжди і всюди не тільки можна, але навіть треба! І не лише на базарі а, наприклад, в тавернах або B&B. Зрозуміло, що в державних установах такого підходу не існує.
    Про прокат. Десятиденний прокат Seat Ibiza нам обійшовся всього Є216 зі всіма можливими видами страховок. Особливу увагу треба звертати на те, щоб всі додаткові види страхування, бажані вами, були б дійсно вписані в умови (договір) оренди. Оскільки хитромудрі нащадки Одіссея запросто можуть сказати, що все включено, а власне включити - узяти та й «забути». До речі, чутки про «відважних грецьких водіїв» були явно перебільшені: їздять в середньому нормально, а «лихачать» якось дивно: там, де можна було б їхати швидше (наприклад, в горах) їдуть з побоюванням, а в місті або на рівній дорозі раптом починають «вишивати». Але ми, чесно кажучи, особливого дискомфорту на дорогах не відчували.

     В Іракліоні (місто було назване  на честь Геракла – див. латинську транскрипцію назви) ми почали знайомство з мінойською культурою візитом до археологічного музею. Численні звіти мандрівників застерігали від поїздки до руїн знаменитого Кносського палацу, спотворених новобудовою британського походження, але наполягали на корисності огляду місцевого археологічного музею. (Втім, наступного візиту до Криту ми оглянули Кносський палац і нітрохи не були незадоволені!).

Іраклон_2006
001A Heraklion(21x15)0001.JPG
001d Heraklion0003.JPG
002b Heraklion0004.JPG

     Кносський палац, більш відомий як Лабіринт (пам'ятаєте Мінотавра або Дедала з Ікаром?) був унікальною спорудою. Більш ніж 3,5 тисячі років тому він був величезним за площею комплексом з 4-5 (!) поверхових будівель і, напевно, був для своїх сучасників справжнім чудом світу. Сам палац, як і вся мінойська культура, загинули після вибуху вулкану на Санторіні і величезного цунамі, що змив не тільки мінойську культуру, але й трохи не знищив Єгипет.

     Музей нас не підвів: дуже цікаво, інформативно і  дає можливість побачити, як воно було тоді. Отже, рекомендуємо!
    Іракліон - порівняно велике і галасливе місто з вельми напруженим трафіком, особливо у вранішні й вечірні часи. Тому ми, віддаючи перевагу невеликим і тихим містечкам, вирішили тут на ніч не затримуватися. Після музею трохи пройшлися старою частиною міста, викупили квитки на Санторіні і - геть від шуму міського, на схід, до містечка Agia Nikolaos.

     Хоча воно вважається дуже недешевим курортом, але зараз же не-сезон, туристів вже майже нема і нам вдалося знайти милий і спокійний готель «Вікторія»  (всього за 30 євро/добу, з видом на море), що стоїть  прямо на набережній. Кинути валізи, освіжитись у душі - і швидше на набережну, до моря, а заразом і підшукати місце для вечері. Вздовж моря ростуть оливки, а місцеві старожили спокійнісінько збирають дрібні плоди в поліетиленові мішечки.  Така собі патріархальність, а з іншого боку – чого ж добру пропадати? Дізналися, що саме отакі, маленькі, маслинки цінуються тут найбільше, бо вони - найсмачніші!
    Тихий теплий вечір, фантастичний захід сонця, свіжа риба й інші морські смаколики, маленькі маслники (певно, ті самі, з набережної): відпочинок починається чудово!

003A Agia Nicolaos0005.JPG
003B Olives0006.JPG

2-й день. Agia Nikolaos – Ierapetra – Heraklion.

     На сьогодні запланували маршрут по відносно необжитому південному сходу Крита. Чесно кажучи, ми не планували ані відвідини монастирів, ані печери, де за легендою народився Зевс. Хочеться просто проїхати по острову, подихати його повітрям, подивитися на нього зблизька. Ми навіть не маємо на цей день певної програми.
    Встали раненько, посиділи на пляжі біля моря, де і вирішили їхати снідати в невелике, але судячи з описів, типово критське село – Крітца. По дорозі (ще нема й десятої ранку) заїжджаємо до розвалин одного з мінойських палаців. Повне безлюддя –  ми були першими відвідувачами цього дня! Ніхто й ніщо не заважає насолодитися прекрасним видом з залишків палацу на гори і море, спокійно походити самими рештками, від яких віяло чимось дуже далеким, але абсолютно реальним.

004b Kritsa0007.JPG
004d Kritsa0008.JPG

     В самому селі на центральній вуличці знайшли кафе, з терасою. Неспішний сніданок під лагідними променями вранішнього сонця, з домашніх продуктів - що може бути краще? Повз наш столик поволі проходять критяни і критянки в чорному, що йдуть в церкву за рогом, на недільну службу. Аромат омлету з свіжими помідорами, булочок, чаю! І повна відсутність бажання і необхідності будь-куди поспішати. Ми на острові і нам тут добре!..
    Після сніданку вирішуємо їхати на південь, в курортне містечко Ієропетра. Останнє нічим особливим не славиться, просто звичайнісіньке містечко, яких на південному березі Криту зовсім небагато (на відміну від північно-західного побережжя). Походили містечком і поїхали далі по узбережжю (у цих місцях його було забудовано, причому, на жаль, навіть не пансіонатами-готелями, а якимись господарськими спорудами), де нарешті знайшли маленький безлюдний дикий пляж, на якому вперше й викупалися в критських водах. Море тепле, сонце гаряче,  але не спекотне. Ми нікуди не поспішаємо, а просто відпочиваємо.
    Ближче до вечора нам доводиться залишити морський берег і знову взяти курс на Іракліон, оскільки звідти рано вранці у понеділок пором відправляється на Санторіні.
    Саме тому обрали готель поруч з портом, і називається він, природно, «Poseidon». Вікна і балкон нашого номера (63 євро/добу, з кондиціонером) виходять просто на порт і море: і цікаво і красиво. На вечір , за рекомендацією портьє, ми знайшли чудову таверну «Karnaгio», явно не призначену для туристів. Можливо, саме тому й ціни на дари моря тут були вищі за всякі похвали. Рекомендуємо!! Тільки розмовляти там треба грецькою! Та й меню тією ж мовою. Але ваші зусилля не будуть марні.

Санторіні
Санторіні2006

3-й і 4-й дні. Santorini.

     Рано вранці пором-катамаран вийшов з порту Іракліона і з швидкістю 70км/год. поніс нас до Санторіні. Ми читали так багато захоплених відгуків про цей острів, що всі 2 години плавання вдивляємось в далечінь, сподіваючись побачити вершини гір цього дива. Нарешті прибули!
    Навіть на підході до острова, не дивлячись на все бачене і читане про нього раніше, ми були зачаровані. Далі – більше.

005a Panorama Santorini.JPG

     Якщо ви не замовляли готель наперед або не маєте певних планів на те, де збираєтеся ночувати, то не варто піддаватись наполегливим зазиванням водіїв корпоративних автобусів в порту. Натомість спокійно сідаєте на рейсовий автобус до Фіри (найбільше місто острова) і по вузенькій, звивистій і дуже крутій дорозі піднімаєтесь на вершину острова, періодично радіючи тому, що ваш автобус вдало вписався в черговий віраж серпантину і не падає вниз.

006b Santorini0011.JPG

     У Фірі беремо напрокат квадроцикл (Є15/добу) і їдемо оглядати острів та підшукувати готель. Ще готуючись до поїздки ми знайшли в Інтернеті позитивні відгуки про готель «Iliovasilema» в невеликому селі Imerovigli, в 5 км від Фіри. Наша любов до тихих місць примусила ретельніше вивчити цей готель і, незважаючи на недешеві номери (від Є130/добу), ми вирішили почати пошуки саме з нього. Ним же пошуки і закінчилися.

     Номери починаються на самому гребені скелі й уступами спускаються вниз. Як і традиційні санторінські будинки, верхні кімнати готелю складенні з каменю, а ті, що нижче - видовбані у скелі. Нам дістався саме такий номер.

     Вид на лагуну і острови - над-зви-чай-ний! А коли ми дізналися, що назва готелю перекладається як «Захід сонця», то всі інші пропозиції просто вилетіли з голови.

005h Santorini.jpg
006c Santorini0012.JPG
005f_1 Santorini.jpg
005e_1 Santorini.jpg

     Вважається, що заходи на Санторіні - одні з найкрасивіших в світі, а краща точка для їх споглядання – село Ійя. Проте портьє швидко і дохідливо нам пояснив, що назва готелю виникла не на порожньому місці, що з Ійї видно тільки частину лагуни, а з балкона нашого номера (або з басейну) – вся. Ми повірили і не помилилися.
    В Ійю ми все ж таки з'їздили: вона прекрасна, мальовнича і дуже фотогенічна, куди не поглянеш - усе проситься бути знятим! Що не кадр - то самодостатня картина! Тут будь-який початківець-фотограф відчує себе неперевершеним професіоналом!

     Ійя - фантастична!

     Але.... але надто вже туристична, гамірлива, і картинна. Надивившись на її красу й походивши по її крутих звивистих і заплутаних вулицях, ми поспішаємо повернутися "додому".  Персональна ложа (ну, добре, хай не ложа, а балкон), охолоджена пляшка білого - і насолоджуємось спектаклем під назвою «Захід сонця»:

005d Santorini0010.JPG
005b Santorini0009.JPG
05b Panorama Santorini.JPG

     Це й справді неймовірне видовище: спочатку звідкілясь з-за гори виповзає туман, поволі ковзає схилами до води, позолочений променями сонця, що  поступово схиляється все нижче й нижче.Туман густішає й забарвлюється все новими й новими багряними відтінками. І врешті решт сонце повністю розчиняється у тому мареві...

     Усе, відтепер над островом вже ніч!

014c Santorini.JPG
015d Santorini.jpg
015c Santorini.jpg
015a Santorini.jpg
015A4 Santorini.JPG

     З настанням темряви сідлаємо нашого сталевого коня і їдемо шукати де б повечеряти. Знайти на невеликому суцільно туристичному острові щось  нетуристичне, Думаєте неможливо? Але нам майже вдається!

     Спілкуйтеся з людьми - і дізнаєтесь багато цікавого. Ми просто поговорили з нашим портьє. Отож, через увесь острів їдемо на східне узбережжя. І на окраїні, між Kamari і Monolithos, біля аеропорту на березі знаходимо таверну «Галіні»,

     І місце, і таверна справді не виглядають туристичними. Та традиційне питання до всіх приїжджих: "Звідкіля будете?" ніхто не скасовував. І щойно ми повідомляємо, що ми з України, як господар гукає: "Василь!". Як в казці на гук з'являється парубок: "То ви з України?!". І далі - знову гук, кудись углиб таверни: "Мамо, ходіть сюди, тут люди з України!".

     З'являється, витираючи руки об фартуха, й мама Василя. І надалі ми вже перебуваємо повністю під їхньою опікою й турботою: нам рекомендують смачну рибу-клоуна (сьогодні свіженька, щойно рибалки приносили), і білих смажених баклажанів (місцеві, на півночі острова вирощуються), і ще всіляких смаколиків, щоб же ж спробували, бо там, у нас в Україні, такого нема. 

     І поки ми те все уплітаємо, слухаємо оповіді про тяжке життя українців тут, на острові. І як не легше було попервах і на материку. І що таки скучають за домівкою. Але вже, мабуть, нема чого вертатись туди, бо й там - злидні, і тут - не легко. Але тут вже наче осів, і щось заробляєш.....

     Жодного фото ми так і не зробили, не до того якось було. Було і приємно, що зустріли земляків. І разом з тим якось щемно від їхньої безнадії й туги.

     Розплачуємось, сердечно дякуємо, обнімаємось і слізно прощаємось. Протираємо від сліз туману сидіння нашого квадроцикла й через темряву сонного острова піднімаємось нагору, до себе "додому".

     Аби на ранок знову зайняти свою ложу (тобто балкон) і дивитись другу дію вистави. "Схід сонця" - не менш мальовничу, аніж "Захід сонця".

016d  Santorini.JPG

     Із закінченням перегляду сходу сонця закінчуємо й сніданок на балконі і, скочивши на квадроцикл, продовжуємо вивчення острова.

     На північному сході острова проїжджаємо повз терасні городи. Тепер-то ми знаємо, що тут вирощують білі баклажани, які ми вчора їли.
 

018B_1 Santorini.jpg
012d Santorini.jpg

    З трьох «кольорових» пляжів: чорного, білого і червоного нам найбільше сподобався останній. Ми навіть трохи позасмагали й поплавали там. Дно на всіх пляжах Санторіні і Крита складне – каміння й крупна галька, тому наперед подумайте про пляжне взуття, зате вода  - чистісінька і вся підводна краса і морські мешканці видно прекрасно (подбайте заздалегідь про відповідне спорядження). Лежанки на пляжі є, але за гроші (Є 5/день), а не хочете –  лежіть або сидіть на береговому камінні безкоштовно.

     До кінця дня (до відходу порома) встигли і покупатись, і острів об'їздити.

012b Santorini.jpg
012a Santorini.JPG

     Під вечір здаємо свого вірного квадроцикла (це був наш перший досвід подорожей таким видом транспорту, і він нам прийшовся до душі) і їдемо вниз, до порому. на Крит.

     Пором  відправляється майже вчасно, тому краще прибувати в порт трохи раніш. Захід сонця дивимось вже в дорозі.

     Хто зна, чи повернемось сюди ще раз?

     В Іракліон прибули близько 9 вечора.

І знову Крит

5-й  день. Heraklion – Ущелина Сан-Антоніо – Курталіотська ущелина – Preveli.  

     Зранку виїжджаємо з міста й знову беремо курс на південне узбережжя, але вже іншою дорогою. По дорозі вирішили скористатися порадами путівників і попередників подивитися парочку ущелин. Всі путівники не просто згадують, але наполегливо рекомендують здійснювати пішохідні екскурсії різноманітними критськими ущелинами, проте в наших планах не було багатогодинних прогулянок, вирішили просто пройтися і зрозуміти що ж так приваблює туристів.

019a2 Canyon Kurtaliotiko.jpg
019a Canyon Kurtaliotiko.JPG

     Власне, все там побачене - достатньо цікаве, хоча навряд чи ви зможете потім пригадати де саме і який вид, джерело, каплицю або античне капище ви бачили…

     Вражає кількість церков, капличок і якихось міні-капличок на цьому острові. а ще ж є пам'ятки античної культури! Отож, виходить, що тут мало не  кожен пагорб чи печера - то все пам'ятки, пам'ятки, пам'ятки. Далеко не всі ті пам'ятки однаково цікаві.

     Так, до монастиря Превелі ми підійшли, оглянули зовні (виглядає ефектно на виступі скелі), проте заходити (натягаючи на себе обов'язкову спідницю й хустку) бажання не було. Неподалік монастиря знаходиться не менш рекламований пальмовий пляж Preveli beach. Від монастиря до пляжу можна або декілька кілометрів пішки добиратися гірською стежкою, що в'ється по скелі (а потім по ній же – підійматися вгору!), або машиною трохи повернути назад і, переїхавши на східний берег річки, під'їхати майже до самого пляжу по дуже поганій дорозі. Прислухавшись до своїх передчуттів, ми вирішили не жаліти авто (все одно не наше, прокатне) і протряслися кілометрів десять до узбережжя, де стоять пара таверн і більше - анічогісінько! Повне безлюддя і тиша. Саме те, що треба для повноцінного відпочинку!

     Тут ми залишили авто і, переваливши через невеликий мисок, побачили той самий «пальмовий пляж». Ну що вам сказати? Чутки про його красу явно перебільшені, народу на ньому багато, навіть у не-сезон, а ті ж самі фінікові пальми й евкаліпти ростуть по всьому Криту. Словом, добре, що не перли пішки по горах.

     Повертаємось до узбережжя, де лишили машину і розуміємо, що кращого місця для нічлігу не знайти! В одній з таверн кімнати вже не здаються (не сезон), проте в іншій нас зустрічають більш ніж привітно. Господиня показала нам кімнату зі всіма зручностями, балконом, видом на море і пальмою поруч. За все – 25 євро, злегка соромлячись, сказала вона. Ми не торгувалися.
    Місце абсолютно пустельне; свіжу рибу ловлять в морі просто навпроти таверни; людей, окрім господарів таверни і членів їх сімей, нема. Тепле море, свіжа риба, домашнє вино, фантастичний захід і не менш фантастичний схід сонця, повна відсутність  людей навкруги – от не думали, що таке ще буває, та й де – на «туристичному» «розкрученому» Криті.

6-й  день. Preveli – Chania – Almerida.

     Зустрічаємо світанок, купаючись у теплих водах Лівійського моря, потім неспішно снідаємо на веранді таверни в променях вранішнього сонця, вибудовуючи плани на сьогодні. Отож – на північний захід: серпантини доріг, Сфакія, йогурт і все, що зустрінеться нам дорогою.
    Гірський район Сфакія, населений, як пишуть путівники, гордими, волелюбними, блакитноокими критянами, вірними закону вендети, які, проте, недолюблюють чужинців. Їхні села, як пишуть в тих же путівниках, затишні і мальовничі.

     Може так воно і є, а може ці села з їхніми корінними мешканцями розташовані десь в інших, недоступних нам місцях, але ми, піднявшись в гори по крутому і мальовничому серпантину, їх не виявили. На нашу думку, те, що ми бачили в Сфакії і є квінтесенція Крита.

024A4 Crete.jpg

     А ще ми винагороджені найсмачнішим грецьким йогуртом з найсмачнішим гірським медом! За горами Сфакії, приблизно на півдорозі до Ханьї, знаходиться село Врісес, що славиться своїми смачними натуральними продуктами: йогуртом і гірським медом. Саме тут, за народно-путівниковими відомостями ці продукти найкращі. Маємо це перевірити на власному досвіді і зупиняємось там на дегустацію.
    У селі продовжувалася нескінченна вранішня кава, що триває в Греції, як нам здалося, до обіду. У всіх кафе сидять чоловіки різного віку і роду занять, які прискіпливо розглядають приїжджих, неквапом перемиваючи їм кістки.
     Назвати село найкрасивішим - складно, але йогурт і мед - таки й справді неперевершені! І хоча поїдати їх довелось під пильними поглядами суворих тутешніх чоловіків  села (така вже південноєвропейська традиція: вдень в кафе сидять лише чоловіки. Жінкам, либонь, часу на посиденьки вдень нема), проте смак від цього гіршим не став. Незабутньо смачно!
    Рушаємо далі, до Ханьї. На наш подив, у місті насправді нема ані найменшого сліду недавнього стихійного лиха. Все чисто і затишно, хоча туристів таки забагато.

    Трохи розчарував порт, дуже схожий на італійський (окрім турецьких лазень, що стоять біля самої води) і який нагадує Грецію тільки поганим станом будинків навкруги акваторії. Також дратують зазивали, які з чисто східною пристрастю атакують приїжджих, ледь не силоміць затягуючи їх в припортові ресторани і таверни.

      Проте маленькі вузенькі вулички старої Ханої, що збігають до порту, сповнені чарівності і властивої тільки Греції мальовничості запустіння. А що вже розкішних у своїй древності дверей і вікон було відзнято - то вже й не перелічити!

     Ні, ночувати у такому рейваху не хочеться. Вірні своїй прихильності до невеликих містечок, їдемо шукати нічліг на найближчий півострів на схід від Ханьї.

     Тим, хто як ми, любить тишу і природу, ми б не рекомендували планувати нічліг ні в Ханьї, ні в Ретімно. Як нам здалося, міста ці дуже галасливі, повні приїжджих  навіть у мертвий сезон! До того ж  обидва міста здалися нам «недоречно італійськими». Зрозуміло, що роки венеціанської «окупації» наклали свій відбиток, але нам все ж таки хотілося б бачити Італію в Італії, а Грецію – в Греції. Є своя чарівність в цих вузеньких вулицях, старих будиночках, вікнах, віконницях, тавернах на 2-3 столики. А от ряди сувенірних лавок з набридлими футболками і кепками, нав'язливі зазивали в «лобстерні» ресторани дратують. І як же це все відрізнялося від решти острова, де оливки збирають і їдять маленькі, але ароматні, де на вечерю – смажені баклажани і свіжозловлена дрібна рибка величиною з мізинець або дуже смачна барабулька (барбунья). І коли ти бачив це справжнє життя, то ніяка сила не примусить тебе затримуватися більше 2-3 годин в «містах для туристів».

    У невеликому селищі Альмеріда, на березі моря біля входу в затоку знаходимо дуже милий будинок, в якому практично всі апартаменти вільні (www.kastrokera.gr). За половину вартості господиня будинку Адріана запропонувала нам найкращу кімнату на верхньому поверсі з верандою і надзвичайним видом на затоку.

     Накупались досхочу на місцевому пляжі (до речі, піщаному – рідкісне явище для Крита),  До вечора ще досить далеко, а тому, прикупивши пляшку місцевого вина, оливок,сиру і хліба, поновлюємо сили, гріючись на сонечку на нашій веранді. Адріана в цей час порається по господарству, що включає разом з вівцями, кроликами, конем ще й 12 (!) котів і кішок.   

024a3 Almirida.JPG
023c Almirida.JPG
023A Almirida.jpg

     Повечеряли в найближчій таверні і задоволені собою і прожитим днем подалися відпочивати.

 

7-й  день. Chania – Тополійська ущелина – о.Elafonissi - Kombos  

     Сніданок - знову на своїй терасі. Тут так затишно, що не хочеться від одного добра шукати іншого. Але бажання побачити увесь острів бере гору. Сьогодні у нас в планах південно-західне узбережжя Крита. Через Тополійську ущелину у бік так званого рожевого пляжу й острова Елафонісі.

     Дорога, що в'ється дном ущелини, нічим особливим не здивувала, а от печера Св.Софії в горах над трасою запам'яталась. Точніше кажучи, це навіть не печера в повному розумінні слова, а скоріше велетенського розміру поглиблення в скелі, що має всі атрибути печер (сталактити, сталагміти, пташиний послід). На вході в печеру стоїть маленька капличка святої Софії, яка тільки відтіняє дику красу ландшафту.

024b Cave San Sophie.JPG