Агрус з лавром / бадіяном
Оновлено: 10 лист. 2023 р.
Варення це - одне з найбільш морочливих, бо кожній ягідці треба виділити уваги, і то один раз, а аж тричі: підстригти, помити і наколоти. Але воно того варте!
Отож, озброюємось ножицями і сміливо беремось за перукарські послуги для аґрусу: обрізаємо і чубчик, і хвостик. І хай вас не лякає гора ягідок, не так вже це й страшно, коли прилаштуватись: 3 кг хвостатих-чупринястих аґрусин обчикрижуються за якусь годину.
Тепер миємо ягідки, беремо в руки голку і кожну ягідку наколюємо, навіть по кілька разів. Це робимо для того аби ягоди не порепались коли покладемо їх в киплячий цукровий сироп.
В каструльці проварюємо склянку води з лавровим листом. Так, так, той самий лист, який ми зазвичай у суп, борщ, картоплю кладемо. Він доповнить і підкреслить пряний смак аґрусу. Проціджуємо і використовуємо цю ароматну воду для приготування сиропу. З розрахунку 1 кг цукру на 1,5 кг аґрусу.
В киплячий цукровий сироп всипаємо підготовлені ягоди, додаємо кілька паличок гвоздики, 1-2 зірочки бадьяну, обережно перемішуємо, доводимо до кипіння і відразу знімаємо з плити. Лишаємо на 12-24 години.
Наступного разу зливаємо сироп, проварюємо його хвилин 15-30, знову закладаємо в гарячий сироп ягоди, доводимо до кипіння й вимикаємо.
Так повторюємо доти доки варення не увариться до потрібної густини. Я люблю дуже густе варення, тому варю днів 3-4, зранку і звечора. За передостаннім уварюванням притрушуємо насінням коріандру, проварюємо. І за останнім проварюванням, перед розливом у баночки, можна додати (за необхідності, якщо рідина надто рідка) трохи загущувачу типу "Желфікс" чи "Конфіюрка".
Також смачне агрусове варення лише з бадіяном - готується так само, як і вишневе з бадіяном.
Comments